PLASTOVÁ OKNA

Jak vybrat kvalitní plastová okna, která vám budou dobře sloužit?

Výběr ideálních plastových oken, která budou splňovat veškeré požadavky na komfort, vlastnosti i výhodnost investice, není jednoduchý. Podělíme se proto s vámi o základní údaje, které je třeba si před samotnou instalací nových plastových oken ujasnit.

Stejně jako výběr výrobce plastových oken, je i volba firmy, která bude provádět montáž, neméně důležitá. Ani sebekvalitnější plastová okna nemohou plnit svou funkci dobře, pokud jsou nainstalovaná neodborně. Spolehlivá firma vám kromě dobře odvedené práce dá také záruku na montáž plastových oken a kvalitní záruční i pozáruční servis.

Kvalitní plastová okna musí splňovat přísné požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci. Nejen, že budete chráněni před hlukem z ulice, ale především díky tepelně-izolačním vlastnostem ušetříte nemalé peníze za vytápění. Před koupí plastových oken si zjistěte, jaký mají dané výrobky prostup tepla. Obecně platí: čím menší číslo Uw, tím lepší okno.

Každého, kdo se rozhodl investovat do plastových oken, jistě zajímá i cena. Je ale nerozumné brát tento faktor jako rozhodující. Budete-li vybírat nejlevnější plastová okna, může se vám to v budoucnu vymstít na opakovaných reklamacích a problémech, kvůli kterým ve finále zaplatíte daleko více, než kdybyste si zpočátku připlatili pár procent za kvalitu.

Plastová okna musí splňovat také požadavky na bezpečnost, tedy ochranu jak proti zlodějům, tak například i silnému větru. K tomu dopomáhá kvalitní kování rámů oken, které jednak zabraňuje nezvaným návštěvníkům vypáčit křídlo okna, a také jistí proti otáčení do nestandardních poloh.

V neposlední řadě nepodceňujte ani výběr dekoru plastového okna. Podle charakteru interiéru lze zvolit z pestré škály barevných variant i například imitaci různých struktur dřeva a podobně.

TROCAL 76 MD

- ŠESTIKOMOROVÝ PROFIL s trojitým těsněním

- stavební hloubka 76 mm

- s izolačním trojsklem dosahuje hodnoty až U=0,73 W/m2K

- možnost využití pro pasivní a nízkoenergetické domy

- nízká pohledová výška po zasklení 116 mm

- vysoká odolnost proti zatékání a infiltraci

- žárově zinkovaná výztuž

- materiálové provedení: bílé PVC, barevné fólie, dřevodekory

- možnost volby mezi rovným křídlem a tvarovým profilem elegance

- velmi dobrý výkon za zajímavou cenu

.

.

Plastová okna TROCAL

Vyzdvihují přednosti plastových oken – dlouhá životnost, tvarová stálost, odolnost proti povětrnostním vlivům, izolace proti hluku, velký výběr barev a dekorů dřeva.

Dekory 

Těsnění

Naše okna jsou standardně vybavena naextrudovaným těsněním v šedé barvě (u bílých oken), resp. černým (u barevných oken). Těsnění se vyznačuje vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům a vysokou elasticitou.

Ekologie

Firma Trocal je v oblasti ekologie svých výrobků na předním místě - ve všech výrobcích používá stabilizátory na bázi ekologicky příznivého vápníku a zinku, bez škodlivého olova.
Naše výrobky jsou samozřejmě plně recyklovatelné.

Izolační sklo

Standartně dodáváme dvojsklo U=1,1 W/m2K a trojsklo U=0,6 W/m2K.

Izolační zasklení | AGC

Ornamentální skla

Kondenzace vlhkosti

Čištění a údržba

Kování WINKHAUS activPilot

Kování firmy WINKHAUS se vyznačuje zejména zvýšenou bezpečností (všechny uzávěry jsou s tzv. hříbkem) lehkostí ovládání a prvotřídním designem.

Vícebodové kování ovládané okenní klikou vč. mikroventilace. Lze doplnit o bezpečnostní plech proti odvrtání a pojistku chybné manipulace.

Výztuhy

- žárově zinkovaná výztuž 1,5 – 2 mm

NÁVODY K OBSLUZE A ÚDRŽBĚ  

Návod k údržbě

Tipy k obsluze

Rosení oken a plísně

Uživatelská příručka

FOTOGALERIE