LODŽIE

Zasklení lodžií

Zvláště pro obyvatele panelových a bytových domů ve městech jsou lodžie ideálním řešením, jak se zbavit negativních vlivů okolního prostředí a zároveň si v bytě vytvořit oázu klidu.

Lodžie totiž přináší mnoho výhod, které ocení každý:

- Lodžie vás chrání nejen před větrem, deštěm či sněhem, ale také před hlukem a prachem z ulice či před sousedem, který se na vedlejším balkoně často věnuje své nikotinové závislosti.

- Nespornou výhodou lodžie je rozšíření prostoru o další místnost, kterou můžete využívat zcela dle svých představ. Může sloužit jako posezení u kávy, prosvětlená pracovna nebo třeba jako ateliér.

- Díky lodžii zamezíte tepelným ztrátám a ušetříte na energiích.

- Vybírat lze z několika druhů a barev lodžií a vytvořit tak originální prvek šitý na míru vašim potřebám i celé stavbě.

Systém Optimi® KVADRO dle světového patentu WO 89/05389

Charakteristika

Zasklívací systém z tvrzeného bezpečnostního skla a hliníkových profilů pro mobilní zasklení lodžií, balkonů a výklenků domů.

Systém zajišťuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti hluku, prachu, dešti a sněhu. Působí také jako další překážka proti vniknutí do objektu.

Varianty - systém lze použít pro:

- lodžie rovné

- lodžie rohové

- lodžie jednostranně či oboustranně částečně předsunuté

Tepelně technické vlastnosti:

snížení spotřeby energie na vytápění u středních bytů s ochlazovanými průčelními stěnami o cca 21 % u středních bytů s osluněnými stěnami o cca 37 %

Funkce výrobku:

Skleněné díly se posouvají v horním kolejničkovém vedení k boční stěně lodžie, ve které se otočí a zajistí. Otevření může být částečné nebo úplné. Odsouvání skel je volitelné – vpravo, vlevo, nebo na obě strany. Mezi skly jsou provětrávací mezery cca 2-3 mm. Po úplném uzavření se systém zajistí proti možnosti otevření z venku.

Provoz a údržba:

Mazání horních pojezdových koleček silikonovým olejem jednou za rok. Čištění vnější strany skel umožněno posunutím a otočením skel k vnitřní boční stěně lodžie.

Záruční doba: 5 let
Systém Optimi® pro zasklení balkonů a lodžií oceněn Velkou cenou GRAND PRIX 94´na výstavě FOR HABITAT.

Více informací najdete na www.optimi.cz

FOTOGALERIE